Škoda lásky poprvé ČT1 přinesla 1,4 mil. diváků
Česká televize zahájila v neděli vysílání nového cyklu Škoda lásky. celý článek »

Prosinec 30, 2013

Mohlo vám uniknout

On-line obchod s módou Zoot.cz loni utržil 706 milionů korun bez DPH. Firma skončila poprvé po pěti letech fungování v provozním zisku.
Meziročně šlo v tržbách o 56procentní růst. Podobnou dynamiku čeká společnost i letos, čímž by měla překonat miliardu korun.
Do Zootu nedávno investovaly dva fondy 4,5 milionu eur (120 milionů korun). BHS Private Equity Fund a 3TS Capital Partners.

Podle odhadu společnosti Stem/Mark navštívilo v roce 2016 Českou republiku téměř 31,1 milionu turistů. Z toho tvořilo 16,2 milionu jednodenních návštěvníků. Dalších 12,2 milionu byli zahraniční turisté a 2,6 milionu turisté, kteří Českem pouze projíždějí. Ve srovnání s rokem 2015 tak vzrostl počet zahraničních účastníků cestovního ruchu o 3,3 milionu, tedy o 11,7 procent.

Británie se nemůže spoléhat na to, že její finanční sektor bude součástí případné dohody o volném obchodu s Evropskou unií. Agentuře Reuters to řekli diplomaté EU po vypracování návrhu zásad pro jednání o plánovaném odchodu Británie z unie. Představitelé zbývajících 27 členských zemí EU by tyto zásady měli schválit na sobotním mimořádném summitu.

Pět evropských společností se dohodlo, že každá poskytne deset procent z celkové částky 9,5 miliardy eur na výstavbu plynovodu Nord Stream 2.
Jediným akcionářem zůstane Gazprom, který ponese 50 procent nákladů.
Plynovod o kapacitě 55 miliard metrů krychlových plynu ročně by měl zahájit provoz v roce 2019.